OK

دستگاه های حکاکی پلاک زنی(حک پلاک)

Embossing Machines


شرکت درخشش افرنگ نماینده انحصاری معتبرترین برندهای اروپایی در زمینه دستگاههای پلاک زنی (حک پلاک) در ایران میباشد و همه دستگاههای پلاک زنی (حک پلاک) دستی، پلاک زنی (حک پلاک) نیمه اتوماتیک و پلاک زنی (حک پلاک) تمام اتوماتیک یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش دارند.


دستگاه پلاک زنی (حک پلاک) دستی

جزییات بیشتر

دستگاه پلاک زنی (حک پلاک) نیمه اتوماتیک

جزییات بیشتر

دستگاه پلاک زنی (حک پلاک) تمام اتوماتیک

جزییات بیشتر


تاریخچه پلاک زنی- شرکت درخشش افرنگ

تاریخچه پلاک زنی در اروپا


این تکنیک باستانی، که به طور گسترده در طول تاریخ فلزکاری استفاده می شود، از قرن 16 به محبوبیت گسترده در اروپا تبدیل شده است. نام دیگری که برای این تکنیک استفاده می شود،پلاک زنی یا برجسته سازی(embossing) نامیده می شود.

فنجان های چای و قوری چای، فنجان های قهوه، گلدان ها، صفحات فلزی و اشکال تزئینی، آویز، جواهرات و دیگر اشیاء تزئینی را در طی سالیان طولانی با استفاده از تکنیک پلاک زنی یا برجسته سازی ساخته شده اند. طراحان به یک فلز نرم مانند طلا، نقره یا مس از پشت قطعه کار ضربه می زدند و شکل های خاص را بر روی آنها ثبت می کردند.

پلاک زنی یا برجسته سازی یک شکل باستانی هنری است در هنرهای اولیه یونانی و رومی یافت می شود. پلاک زنی برای تزئین وسایل فلزی، در جواهرات و برای سلاح و زره استفاده می گردیده است . اولین پیشرفت وسیع در زمینه فلزکاری زمانی اتفاق افتاد که تکنیک های ساخت مجسمه سازی برنزی توسعه یافت.
تاریچه پلاک زنی در ایران
منبت کاری

از جمله صنايع دستي مشهور، هنر منبت‌كاري مي‌باشد كه از زمان‌هاي گذشته در شهر اصفهان و گلپایگان اساتيد معروفي داشته و كارهاي ارزشمند آنان هر چند به نام كارهاي هنري اين شهرستان معرفي نشده، اما در اغلب كاخ‌ها و اماكن و فروشگاه‌ها موجود است.
منبت‌كاران، انواع نقش‌هاي جالب را با نيش قلم منبت بر روي چوب گلابي،گردو و امثال آن در مي‌آورند و با تلفيق برش سطحي جوش‌ها و گره‌هاي چوب سنجد و برخي چوب‌هاي جنگلي كه بر سطح كار مي‌چسبانند، وسائل تزئيني و چشم‌نوازي مي‌سازند.
انواع قاب عكس و ظروف و جعبه‌هاي منبت كه هنرمندان گلپايگاني مي‌سازند وسائل تزئيني و دكوراسيون منازل و فروشگاه‌هاي هنري را تشكيل مي‌دهد.
منبت كاري بسيار پر زحمت است و به علت عدم توجه به ارزش كار هنرمندان، بايد بپذيريم كه فقط عشق و علاقه به كار هنري است كه اين خلاقان هنرمند را به كار وا مي‌دارد.
اغلب كارهاي منبت گلپايگان به اصفهان و تهران فرستاده مي‌شود و فروشگاه‌هاي مخصوص خريد گردشگران، اين گونه كارهاي هنري را به چند برابر قيمت خريد به فروش مي‌رسانند كه اغلب هم به نام كار هنري منبت‌كاران شهر گلپايگان معرفي نمي‌شود كه وسيله بازاريابي آتي قرار گيرد.
تاریخچه پلاک زنی- شرکت درخشش افرنگ


تاریخچه پلاک زنی- شرکت درخشش افرنگتاریخچه پلاک زنی- شرکت درخشش افرنگ


تاریخچه پلاک زنی- شرکت درخشش افرنگ

پلاک زنی (embossing)

در این روش مانند منبت کاری تصاویر و یا نوشته هایی که باید دیده شوند برجسته می باشد در روش برجسته کردن یک جسمی بر روی ورق فلزی فشار وارد کرده و شکل دلخواه را بر روی ورق فلزی برجسته می نماید.
در اکثر ماشین های پلاک زن فشار دادن به جسم توسط بلوک های رول بالا که ثابت هستند انجام می گیرد در حالی که بلوک های رول پایین حرکت نمی کنند.
در این سری از دستگاه های پلاک زنی بوسیله سمبه و ماتریس بر روی پلاک های فلزی یا کاغذی فشار وارد کرده و شماره و حروف را به دو روش برجسته (embossing)و گود رفته(debossing) حک می نماید.
امروزه اکثر کارت های شناسایی از قبیل کارت های بانکی، اعتباری و شناسایی به این روش تولید می گردد.
در صنعت نیز تمامی مشخصات یک قطعه بر روی پلاک فلزی برجسته می گردد و بر روی آن قطعه نصب می شود که این دستگاه های پلاک زنی در صنعت خودرو سازی کاربرد بسیاری دارد.
محاسن :
برجسته کردن پلاک محاسن زیادی دارد از قبیل دیده شدن و خوانده شدن ساده اطلاعات و جرم نگرفتن داخل شماره های کوبشی (به علت اینکه برجسته می باشد داخل حروف و اعداد جرم نمیگیرد.) و به علت برجسته بودن غیر قابل کپی توسط افراد سودجو مي باشد.
معايب:
یکی از معایب که خود حسن می باشد در صورت اشتباه زدن شماره دیگر روش تصحیح وجود ندارد و درصورت اشتباه باید از یک پلاک دیگر اسفاده کرد.


درباره دستگاه های پلاک زنی CIM

دهه هشتادCIM شروع به طراحی و ساخت اولین ماشین های شخصی سازی کارت های الکترونیکی می کند دستگاه های پلاک زنی CIM در دهه 80 میلادی متولد شده است كه پیشگام در روش های جدید پلاک زنی کارت های شخصی و سیستم های برجسته کننده پلاک های فلزی در بازار بین المللی می باشد.
دستگاه های پلاک زنی با کیفیت چاپ کارت های شخصی، بانکی و شناسایی، استانداردهای جدیدی را در تولید کارت های چاپی و راه حل های صدور فوری در سطح محلی و بین المللی تعیین کرد.
تاریخچه پلاک زنی- شرکت درخشش افرنگ


تاریخچه پلاک زنی- شرکت درخشش افرنگ
تاریخچه پلاک زنی- شرکت درخشش افرنگ
تاریخچه پلاک زنی- شرکت درخشش افرنگدستگاه های پلاک زنی ( حک شماره بصورت برجسته ) به سه دسته کلی تقسیم می شوند :

1- دستگاه پلاک زنی دستی
(manual embossing machine)

در این روش: تغذیه، حک شماره و سپس برداشت پلاک بصورت دستی انجام می شود.
محاسن :
برای حک پلاک های که تعداد آنها زیاد نمی باشند مناسب می باشد . بدون نیاز به کامپیوتر
معايب:
سرعت پایین برجسته نمودن پلاک

2- دستگاه پلاک زنی نیمه اتوماتیک
(semi – automatic embossing machine)

در اين دستگاه ها تغذيه پلاك به صورت دســــتي و كليه عمليات حك پلاك از طريق برنامـــــه نرم افزاري كامپيوتري به صورت اتوماتيك انجام مي شود.پس از انجام عمليات حك، پلاك به نقطه اوليه برگشت داده شده و بايستي بصورت دستي پلاك را برداشته و پلاك خام جديد را وارد دستگاه كرد. محاسن :
برای حک پلاک های که تعداد آنها زیاد نمی باشند مناسب می باشد . سرعت بالا در برجسته نمودن پلاک
معايب:
مراحل تغذیه پلاک بصورت دستی می باشد .

3- دستگاه پلاک زنی تمام اتوماتیک
(automatic embossing machine)

در اين دستگاه ها كليه عمليات تغذيه، حك و خروج پلاك همگي به صورت تمام اتوماتيك صورت مي گيرد و دستگاه از طريق نرم افزار مخصوص، كليه اطلاعات و داده هاي مورد نظر را بر روي پلاك حك مي نمايد.
محاسن :
داشتن دو مخزن و یا یک مخزن جهت تغذیه پلاک با سرعت بالا – داشتن مخزن جهت جمع کردن پلاکهای حک شده
معايب:
نداردانواع مختلف کاربرد های دستگاه های پلاک زنی

پلاک های VIN
پلاک های حمل و نقل
پلاک های موتور
پلاک های قطعات الکتریکی
تولید کننده محصولات خودرو، موتور، پمپ، آسانسور
تولیدکنندگان درب های آتش نشانی، صنایع هواپیماسازی ، صنایع نظامی
تاریخچه پلاک زنی   - شرکت درخشش افرنگ


سایر محصولات شرکت درخشش افرنگ